درباره نشریه

 پروانه انتشار نشریه معماری اقلیم گرم و خشک طبق مجوز شماره 7302/124 مورخ 1385/12/26 وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با روش پژوهشی در زمینه معماری و به زبان فارسی و انگلیسی با گستره بین المللی صادر گردیده است.

نشریه معماری اقلیم گرم و خشک  بر اساس تاییدیه شماره 284/11/3 مورخ 1388/03/05 کمیسیون بررسی نشریات علمی کشور دارای اعتبار علمی است.

توالی انتشار نشریه دوفصلنامه می باشد که در ابتدای هر فصل (بهار و پاییز) در وبگاه نشریه منتشر می گردد.

زبان نشریه: فارسی با چکیده مبسوط انگلیسی

نوع داوری: دو سو ناشناس

اخلاق نشر: نشریه معماری اقلیم گرم و خشک با احترام به قوانین اخلاق در نشریات تابع قوانین کمیتة اخلاق در انتشار (COPE) می باشد و از آیین نامه اجرایی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در آثار علمی پیروی می نماید.

هزینه انتشار: دویست و پنجاه هزار تومان

قالب متن مقالات: PDF, XML

وب سایت: http://smb.yazd.ac.ir/

مجوز انتشار و حق مولف: https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/

شبکه های اجتماعی: Linked in, Academia

پایگاههای نمایه شده: Google Scholar, ISC و غیره

سیاست دسترسی آزاد: این نشریه  به صاحب امتیازی دانشگاه یزد؛ به‌طور کامل الزامات انتشار دسترسی آزاد را طبق «Creative Commons Attribution 4.0 International License (CC BY 4.0)»  رعایت می‌کند. حق نشر برای نویسندگان محفوظ خواهد بود و آنان می‌توانند مقالاتشان را  آرشیوسازی کنند. این بدین معنی است که از این مقالات به‌راحتی می‌توان استفاده کرد؛ مادامی که به آن‌ به‌درستی استناد شود.

قوانین کپی رایت: تحت مجوز دسترسی آزاد ، نویسندگان مالکیت حق چاپ را برای محتوای خود حفظ می کنند ، اما به هر کسی اجازه می دهند محتوای خود را بارگیری، استفاده مجدد،  چاپ مجدد، اصلاح، توزیع و/ یا کپی کند ، به شرط اینکه نویسندگان اصلی و منبع به درستی ذکر شده باشند.  

نشانی نشریه: دانشگاه یزد- ساختمان پردیس فنی و مهندسی اتاق نشریات

اطلاعات تماس: 03531232836

ایمیل نشریه: ahdc@journals.yazd.ac.ir

     

 نشریه علمی معماری اقلیم گرم و خشک

صاحب امتیاز:دانشگاه یزد

سردبیر: دکتر علی غفاری

مدیر مسئول: دکتر کاظم مندگاری 

مدیر داخلی: دکتر علی شهابی نژاد 

 

دوفصلنامه علمی "معماری اقلیم گرم و خشک"  متعلق به دانشکده هنر و معماری دانشگاه یزد می باشد. شماره ­های اول تا سوم نشریه عنوان "شهر و معماری بومی" را داشته و از شماره چهارم به بعد با عنوان "معماری اقلیم گرم و خشک" به چاپ رسیده است.